X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

بیست

استفاده از CBK

سلام به همه دوستان عزیز

همو نطور که تو قسمت قبل گفته بودم تو مطلب امروز به توضیح قسمت Label می پردازیم .

قسمت Label برچسب و ویژگی برای اشیا متنی است که در MMB قرار داده میشود.  هنگامیکه یک فایل متنی در پروژه خود قرار میدهید با دوبار کلیک بر روی آن پنجره خصوصیات فایل متنی باز میشود که در قسمت بالا شما بخشی به نام Label میبینید که فلش کوچکی در کنار آن وجود دارد .با کلیک روی فلش شما به لیستی از  این ویژگی ها دسترسی پیدا میکنید.

این بخش به 6 دسته طبقه بندی میشود :

1- Audio                  2- Video                 3-              List 4- CD             5- Time/Date                6- Other

 که همه انهادارای فرامینی میباشند که با عبارت CBK شروع میشوند و هنگامیکه پروژه خود را اجرا نمودید نمایان میشوند. چون بخشهای مختلف این فرامین به هم شبیه هستند . من به توضیح بعضی از انها می پردازم.

Audio: در این بخش شما میتوانید یک سری از ویژگی های صوتی در مورد  فایل متنی دسترسی داشته باشید . که توضیح انها به صورت زیر است:

CBK_Total : نمایش کل  زمان فایل صوتی در حال پخش به دقیقه

CBK_Total Sec : نمایش کل زمان فایل صوتی در حال پخش به ثانیه

CBK_Time : نمایش مدت زمان سپری شده فایل صوتی در حال پخش به دقیقه

CBK_Time Sec : نمایش مدت زمان سپری شده فایل صوتی در حال پخش به ثانیه

CBK_MP3 Type : نمالیش ویژگی فایل صوتی در حال پخش مثلا  Mpeg 1 Layer 3

CBK_Mp3 Bit : نمایش Bitrate  فایل MP3 در حال پخش مثلا 128 kbps

CBK_MP3 Freq : نمایش فرکانس فایل صوتی در حال پخش مثلا 50 هرتز

CBK_Mp3 Name : نمایش نام فایل MP3 در حال پخش

CBK_Channels  : نمایش مد فایل صوتی در حال پخش  مثلا Mono   یا Stereo

و ... بقیه موارد هم  اگر در خصوصیات فایل Mp3  گنجانده شده باشه به نمایش در میاد. مثلا نام خواننده  یا شماره ترا ک و ...

بخش دیگر نیز مربوط به Song List  میباشد  که اگر از Play list  برای بک گراند پروژه تون استفاده کرده باشید  همون کارهای قبلی را انجام میده. بخش Video  نیز اعمال مشابهی با قسمت  Audio  داره .

قسمت date/Time نیز مربوط به نمایش تقویم و تاریخ و یا نمایش ساعت بر روی پروزه میباشد . فقط کافیه فایل متنی تون را بذارید و این قسمت ها را یکی یکی امتحان کنید .  تا ببینید چه کاری را انجام میدهند . فکر میکنم توضیح بیشتری نیاز نداشته باشه. تو قسمت other  هم می تونید  فرامینی نظیر  نمایش  نام صفحه اجرا شده,  نمایش ولوم صدا و ... دسترسی پیدا کنید.

حال بقیه کارا با خودتون. ببینین از این فرامین میتونید  یه چیز جالب در بیارین. مثلا تقویمی یا هر چیز دیگه ای که به ذهنتون می رسه.