بیست

درخواست کد برای اجرای برنامه

سلام به همه دوستان عزیز

تو مطلب امروز قصد داریم پروژه ای را درست کنیم که  از کاربر کدی را برای اجرای اتوران یا رفتن به یک صفحه درخواست کند و در صورت درست بودن کد پروژه اجرا شود.

در مرحله اول یک شی متنی از مسیر Object / Create / Input Text بسازید. این شی را باز کنید و تغییرات زیرطبق شکل روی آن اعمال کنید.

بعد از اینکه Input Text را طبق شکل بالا تغییر دادید میبایست از یک اسکریپ شرطی طبق نمونه زیر استفاده کنیم.

If (code=1234) Then

  Message("Tank You. Your Code Is TRUE","")

  Page("Page 2")

Else

  Message("I'm Sorry. Your Code Is FALSE , Please Try Again","")

End

این اسکریپ را تو قسمت اسکریپ نویسی دکمه یا شی مورد نظرتون که میخواهید عمل تایید را انجام دهد قرار دهید.

تو اسکریپ بالا 1234 رمز عبور صفحه میباشد که حتما میبایست یک عدد باشد .

بعد از اینکه کاربر کد  خود را در قسمت Input Text درست وارد کند پیغام Tank You. Your Code Is TRUE و اگر کد وارد شده اشتباه باشد پیغام I'm Sorry. Your Code Is FALSE , Please Try Again ظاهر میشود.این پیغام ها هم قابل تغییر هستند. اگر میخواهید این پیغام ها به نمایش در نیاید دو خط Message  را از اسکریپ حذف کنید.

بعد از اینکه کد توسط کاربر درست وارد شد  پروژه به  Page 2 میرود. که این اکشن هم قابل تغییر است. حال فرض کنید میخواهید با درست وارد کردن کد یک فایل EXE  دیگر اجرا شود و این صفحه خود به خود بسته شود. اسکریپ به صورت زیر تغییر میکند.

 

If (code=1234) Then

  Message("Tank You. Your Code Is TRUE","")

  Run("<SrcDir>Autorun.exe","")

  Exit()

Else

  Message("I'm Sorry. Your Code Is FALSE , Please Try Again","")

End

تو اسکریپ بالا بین دو عبارت " اول به جای <SrcDir>Autorun.exe مسیر فایل اجرایی تون را تعیین کنید. همانطور که باید متوجه شده باشید میتونید از این روش برای اجرای اکشن های مختلف استفاده کنید. مثلا با وارد کردن کد یک موزیک برای بک گراند اجرا شود یا Setup برنامه ای اجرا شود و یا از یک صفحه به صفحه دیگر برویم.

و در آخر هم یک نمونه از این پروژه برای درک بهتر مطلب.

دریافت پروژه قرار دادن پسورد


اقا محسن اگه میشه سئوالتون را واضح تر بگید.ممنون . اقا حسین من خودم هم دنبال یک چنین نرم افزاری میگردم اما تا حالا پیدا نکردم. به محض پیدا کردن تو وبلاگ معرفی میکنم