X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

بیست

بازی تصاویر - ساخته شده با mmb

سلام .

امروز میخوام بازی تصاویر رو که با mmb ساختم برای شما بذارم . سیستم بازی به این صورته که تعدادی عکس ( به صورت رندم ) نمایش داده میشه و بعد چند تا عکس به کاربر نشون میده و سوال میکنه که آیا عکس را مشاهد کردید یا نه ؟ ( یک چیزیه شبیه بازی تصاویر مسابقه در صد ثانیه که از شبکه ۳ پخش میشد. ) متاسفانه چون حجم سورس اون بالای ۸ مگابایت بود نتونستم سورسش رو براتون بذارم ولی راهنماییتون میکنم که خودتون بتونین نمونه اش رو بسازید .

اولین راهنمایی : برای نمایش عکسها ۲۵ عکس رو هم اندازه و منطبق بر هم به صورت hide شده در صفحه قرار میدهید و برای اینکه مشخص بشه کدوم نمایش داده بشه و کدوم نمایش داده نشه از یک حلقه for و یک آرایه استفاده میکنیم : ( در اسکریپتی به نام : scr-start )

For i=1 To 25
  a[i]=RND(1)
Next i
ScriptTimer("s1","0")


این باعث میشه ۲۵ تا متغیر با مقدار ۰ یا ۱ ایجاد بشه که اگه ۰ باشه عکس نمایش داده نمیشه و اگه ۱ باشه نشون داده میشه.

حالا باید در اسکریپت s1 بررسی کنیم که تعداد عکسهایی که نمایش داده میشه به تعدادی باشه که ما میخواهیم مثلا ۱۰ عکس نمایش داده بشه . پس در اسکریپت s1 کد زیر رو مینویسیم :

For k=1 To 25
  R=RND(1)
  C=a[1]+a[2]+a[3]+a[4]+a[5]+a[6]+a[7]+a[8]+a[9]+a[10]+a[11]+a[12]+a[13]+a[14]+a[15]+a[16]+a[17]+a[18]+a[19]+a[20]
  If (C<N) Then
    ScriptTimer("scr-start","0")
  Else
    ScriptTimer("s2","0")
  End
Next k

در کد بالا N تعداد عکسهای مورد نظر ما برای نمایش است و C نشان میدهد چند عکس به طور رندم برای نمایش انتخاب شده اند . اسکریپت s2 هم اسکریپتی است که عکسهای انتخاب شده را نشان میدهد . بقیه کد هم که واضح است.

ادامه اسکریپتها رو بعدا براتون مینویسم ( خودتون هم روش فکر کنید - چیز ساده ایه )

بازی رو از لینک زیر دانلود کنید :

Download Pictures Game

فعلا خدانگهدار .