بیست

استفاده از صفحات وب در پروژه

سلام به همه دوستان عزیز

هستی خانوم در مورد سوال شما در مورد اینکه از فارسی نویس مریم استفاده میکنید ولی فونت ها درآن به هم ریخته است این را باید بگم که اکثر برنامه های فارسی نویس طوری طراحی شده اند که میبایست متن خود را در کادر ویژه مربوط به برنامه تایپ کنید و سپس بر روی محل مورد نظر خود در پروژه  Past  کنید. احتمالا شما  متن خود را در داخل برنامه ای دیگر مثلا ورد تایپ کرده اید. من خودم تا به حال از فارسی نویس مریم استفاده نکرده ام. و اطلاع ندارم که این برنامه نیز کادر خاصی برای تایپ متون دارد یه نه. من خودم از نرم افزار IPT که تو پست قبلی معرفی کردم استفاده میکنم. حال شما چند کار میتونید بکنید.

یا اینکه نرم افزار IPT را از سایت برنا رایانه دریافت کنید و متن هاتون را داخل  کادر این برنامه تایپ کنید  و از فونت مورد نظرتون تو MMB استفاده کنید.(NO ) یا روش دیگه اینه که تمامی متن هاتون را تبدیل به عکس کنید و داخل پروژتون بیارید.(No) روش دیگه هم اینه که از یک سری از فونت های خاص که میشه با اونها داخل MMB فارسی نوشت استفاده کنید. این فونت ها فونت هایی هستند که با حرف B شروع میشن مثلا B Arshia  . این فونت ها را هم میتونید از تو سایت IPT یعنی برنا رایانه پیدا کنید. تو اینترنت هم اگه بگردید پیدا میکنین. من دارم اما حجم 1.5 مگا بایت و اگه بخوام آپلود کنم طول میکشه.(No) راه دیگه هم استفاده از پلاگینه. (NO)

و اما بهترین راه حل برای شما : کافیه که نوشته های خودتون را داخل ورد پیاده کنید و بعد از اون با فرمت HTML ذخیره کنید. کافیه هنگام Save  کردن در مقابل Save As Type از گزینه Web Page  یا Single Web Page استفاده کنید. حالا متن های شما تبدیل به یک صفحه وب شده. حالا پروژتون را باز کنید و از منوی Object و زیر شاخه Create گزینه HTML را انتخاب کنید.

بعد از انجام این کار مقدار فضایی را که میخواهید متن شما آن را اشغال کند انتخاب کنبد.موس را نگه دارید و بکشید. حالا با دوبار کلیک روی محل انتخابی از قسمت Browse  فایل اچتملتون را فرا خوانی کنید.تو این صفحه تنظیمات دیگه ای هم هست که خودتون میتونید امتحان کنید مثل غیر فعال کردن کلیک راست , نمایش یا مخفی کردن استاتوس بار و ... 

در مورد سوال دومتون که آیا امکان جستجو داخل متون  پروژه وجود داره یا نه؟  بله این امکان وجود داره. ولی متاسفانه یک سری از فرامین را باید به کار بگیریم که تو خاطرم نیست. میتونی تو انجمن ها مطرح کنی. در مرود سوال سومتون هم بله. میتونید تو یک صفحه نرم افزار های مورد نظرتون را معرفی کنید و بعدش با یک دکمه یا هر شی فرمان بدید که فایل نصب برنامه را اجرا کنه  این دیگه از کمترین امکانات MMB  .

پروژه لودینگی که تو پست قبلی برای دانلود گذاشته بودم  یه اشکالی داشت که برطرف کردم. تو این پروژه من فایل فلش را Embedded  کردم . ( از منوی Project / Embedded files  ) و تو قسمت تعیین مسیر  فلش هم از ماکروی <Embedded> استفاده کردم. شما هم میتونید فایل فلش خودتون را Embedded  کنید و به جای نام فایل Loading.swf  نام فایل خودتون را بنویسید. در مورد اسکریپ تعیین مسیر هم  این نکته را بگم که ما به اسکریپ فرمان میدیم که بعد از اجرا فایلی را برای ما اجرا کند . مثلا Run("<SrcDir>\Project Name.exe","") تو این قسمت به جای Project Name.exe  نام فایل اصلی پروژتون را که میخواهید  بعد از لودینگ تزئینی اجرا بشه بنویسید. که این فایل توی محیط اصلی پروژمونه. مثلا اگر این فایل را داخل یک پوشه با نام A بود از عبارت <SrcDir>\A\Project Name.exe  استفاده میکنیم.