بیست

پاسخ سوالات ۳

از اینکه یک مدت نبودم معذرت میخوام.

جناب صدرا اون پروژه ای که داخل یک پوشه را جستجو میکرد و عکس هاش را به صورت کوچک نمایش می داد من هم دارم اما متاسفانه خود من هم دنبال یک چنین پروژه ای بودم که فایل های فلش را پیدا کنه و اون ها را نمایش بده. با دستکاری اسکریپ ها هم نتونستم این کار را انجام بدم. البته تا یک جا هایی پیش رفتم. مثلا میتونید کاری کنید که فایل های فلش (swf ) را جستجو و پیدا کنه اما امکان نمایش اونها را نداره. در مورد سوال دومتون , اگر منظورتون را درست فهمیده باشم میتونید از پروژه قرار دادن پسوورد که تو لینکدونی هست استفاده کنید. توی فایل متنی  که محل نوشتن پسورد بود به جای Integer  یا Float  گزینه ُString  را انتخاب کنید و اسکریپ مورد نظر را با توجه به به اسمتون تغییر بدید. با اینکار میتونید یک اسم  به جای عدد برای پروژتون تعیین کنید و پروژتون را طوری تنظیم کنید که ابتدا این صفحه بالا بیاد و از کاربر در خواست Username بکنه و اگه کاربر یوزر نیم را درست وارد کرد پروژه اجرا بشه. البته یک برنامه هم وجود داره که  تمام پروژه شما را به یک سری فایل بی ربط با اسامی عجیب تبدیل میکنه و با اجرا ی یک  اتوران از کاربر درخواست Username یا Password  میکنه و اگر کاربر یوزر را درست وارد کرد  فایل های سی دی به صورت فایل های اصلی خودش تبدیل میشه.

آقا امیر همونطور که گفتید چون فونت های IPT تو سیستم مقابل نیست نوشته ها به هم می خوره. از یک طرف فونت های IPT را نمیشه نصب کرد . شما چند کار میتونید بکنید  یکی اینکه یک صفحه قبل از پروژه اصلی تون درست کنید و  بگید که برنامه IPT میبایست نصب گردد که البته روش خوبی به نظر نمیرسه راه دوم اینه که تمامی متن هاتون را به عکس تبدیل کنید. برای اینکار میتونید تمامی متن هاتون را بعد از اینکه داخل پروژه گذاشتید انتخاب کنید و از منوی Arrange و زیر شاخه Combine  گزینه Object with Background  را انتخاب کنید تا متن هاتون با بک گراندتون یکی بشه یا اینکه دنبال فونت هایی بگردید که با اون ها میشه مستقیما تو MMB فارسی نوشت و بعد از فرمان InstallFont برای نصب اونها استفاده کنید.

آقا رسول سوال کرده بودند که چه جوری میشه کاری کرد که با قرار دادن سیدی Homepage  اینترنت اکسپلورر کاربر تغییر بکنه و به آدرسی که ما تعیین میکنیم عوض بشه. برای اینکار چند تا کار میتونیم بکنیم. یکی ازروش ها اینه که از  پلاگینی به نام Plugy استفاده کنیم. حالا من میخوام یه روش ساده برای اینکار بگم و نیازی هم به پلاگین نداره. ابتدا باید کلیدی را که آدرس HomePage تو اون ذخیره میشه را بسته به نوع ویندوزتون در رجیستری پیدا کنید. تو ویندوز XP از مسیر زیر میتونید کلید را پیدا کنید.  HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main

حالا کافیه روی این مسیر کلیک راست کنید و گزینه Export  را انتخاب کنید تا این مسیر را به صورت یک فایل .reg  ذخیره بشه. بعدش با کلیک راست روی اون و انتخاب Edit اون را تو Notepad باز کنید  و در قسمت Start Page آدرس مورد نظر خودتون را تعیین کنید.حالا این فایل .reg را با اجرای پروژتون Run  کنید. البته این روش هم روش خوبی نیست چون پیغام هایی مبنی بر ثبت کلید در رجیستری نمایش میده. در نتیجه بهتره از همون پلاگین  Plugy استفاده کنید. میتونید این پلاگین را تو اینترنت پیدا کنید و از قسمت رجیستری آن برای انجام این کار استفاده کنید. با توجه به دموی این پلاگین میتونید به راحتی نحوه کارش را بفهمید.

جناب آلفرد سوالتون را اگر میشه یک کم واضح تر بگید. آیا میشه نرم افزار رو جوری گذاشت که طرف از سیدی بربزه تو هاردش؟ سوال بعدی اینکه دستور ۳۰ روزه کردن مولتی مدیا رو میخوام.سعید خفن جواب سوال شما را فعلا بلد نیستم. ولی میشه این کار را کرد. فکر کنم باید از پلاگین استفاده کنید .

آقا جواد  برای اینکه فایل تون تو استارت آپ قرار بگیره کافیه اون ها را تو پوشه استارت آپ ویندوز کپی کنید.